
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.00µin (0.076µm) |
| Mated Stacking Heights: | 14mm |
| Height Above Board: | 0.522" (13.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QTH-060-09-F-D-A-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 50POS SMD GOLD
CONN STACKING 15POS SMD GOLD
CONN HDR 120POS SMD GOLD
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
CONN HDR 120POS SMD GOLD