
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MEG-Array®, MezzSelect™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Array, Female Sockets |
| Number of Positions: | 300 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 10 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5.5mm |
| Height Above Board: | 0.191" (4.85mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of 84502-001LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY RCP 56P SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY RCP 96P SMD GOLD
CONN HEADER SMD 35POS 1MM
CONN ARRAY RCPT 300POS SMD GOLD
PRESSURE TRANSDUCER