QFSS-032-04.25-H-D-DP-A
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.635MM DOUBLE ROW SHIELDED TERMI
Catalog
Rectangular Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
DataSheet
QFSS-032-04.25-H-D-DP-A PDF
Type Description
Series:Q2™ QFSS
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Differential Pair Array, Female
Number of Positions:64
Pitch:0.025" (0.64mm)
Number of Rows:2
Mounting Type:Surface Mount
Features:Board Guide, Ground Bus (Plane), Shielded
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights:11mm
Height Above Board:0.278" (7.06mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN RCPT 266POS SMD GOLD