
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DF12 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Mated Stacking Heights: | 3mm |
| Height Above Board: | 0.087" (2.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DF12NC(3.0)-60DS-0.5V(51) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY PLUG 200POS SMD
CONN DIFF ARRAY PLG 64P SMD GOLD
CONN HDR 180POS SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
XTAL OSC XO 166.666666MHZ HCSL
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
983-15 KE 2-18-14 PN-L