
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICTOR SB |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 200 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | Flash |
| Mated Stacking Heights: | 30mm |
| Height Above Board: | 1.151" (29.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 240 |
Current price of 1658051-5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HD ARRAY RCPT 500P SMD GOLD
CONN ARRAY PLUG 200POS SMD GOLD
CONN HDR 208POS SMD GOLD
CONN HEADER VERT 35POS 2.54MM
INVERTER 750W 12VDC OR 230VAC
CONN PLUG 200POS SMD GOLD
THERM NTC 1.4MOHM 4557K BEAD