
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Socket, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 2.5mm, 3mm |
| Height Above Board: | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of AXK720347G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 25POS SMD GOLD
CONN RCPT 42POS SMD GOLD
CONN HDR 60POS SMD GOLD
DC DC CONVERTER 28V 300W
DC DC CONVERTER 24V 300W
FUSE AUTO SECTION LINK 224A 15KV
CONN SOCKET 20POS SMD GOLD