
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Conan™, MezzSelect™ |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 25 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 4.15mm, 4.5mm, 5mm, 6mm, 7mm |
| Height Above Board: | 0.129" (3.28mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7000 |
Current price of 10124017-3022125LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 42POS SMD GOLD
CONN HDR 60POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 80P SMD GOLD
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24VDC
CONN RCPT 25POS SMD GOLD
CONN PC PIN CIRC .018DIA GOLD
TAPE ELECTRICAL BLK 3.78"X 72YDS