
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q2™ QMSS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 32 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place, Shielded |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 11mm |
| Height Above Board: | 0.265" (6.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of QMSS-016-06.75-L-D-DP-A-K-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
CONN STACKING 40POS SMD GOLD
CONN HDR 192POS VERT GOLD
COOLX POWER SUPPLY
807 HIGH TEMP' SERIES (.156" (3.
CONN DIFF ARRAY PLG 32P SMD GOLD
PTC THERMISTOR