
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5046, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Pick and Place, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 3.5mm |
| Height Above Board: | 0.110" (2.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 145046040635868+ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 180POS R/A SMD GOLD
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
CONN STACKING 60POS SMD GOLD
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS
CONN PLUG 40POS SMD GOLD
TERM BLK 11POS TOP ENT 7.5MM PCB
PRESSURE TRANSDUCER