
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SlimStack 505550 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 4.00µin (0.100µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.8mm |
| Height Above Board: | 0.026" (0.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 5055501020 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT
CONN STACKING 80POS SMD GOLD
CONN RCPT 300POS SMD GOLD
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ
DC DC CONVERTER 52V 75W
CONN RCPT 10POS SMD GOLD