
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4SP |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 1.5mm |
| Height Above Board: | 0.049" (1.25mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of AXF6G1012A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
CONN HD ARRAY RCPT 40P SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLUG 160POS SMD
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 2V 40W
CONN HDR 10POS SMD GOLD
DC DC CONVERTER 36V 150W