
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SEARAY™ SEAF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | High Density Array, Female |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 7mm, 10mm |
| Height Above Board: | 0.180" (4.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of SEAF8-10-05.0-S-04-2-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY PLUG 160POS SMD
BOARD TO BOARD
CONN STACKING 10POS SMD GOLD
XTAL OSC XO 148.351648MHZ HCSL
395 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA
CONN HD ARRAY RCPT 40P SMD GOLD
CONN HDR 180POS R/A SMD GOLD