
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 120 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm, 9mm, 13mm |
| Height Above Board: | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 61083-121401LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 14POS SMD GOLD
CONN RCPT 180POS SMD GOLD
CONN PLUG 140POS SMD GOLD
XTAL OSC XO 161.132813MHZ LVPECL
THERM PAD 10MMX10MM W/ADH 500/PK
CONN PLUG 120POS SMD GOLD
SWITCH REED SPST-NO 700MA 1000V