
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 15.0µin (0.38µm) |
| Mated Stacking Heights: | 8mm, 12mm, 16mm |
| Height Above Board: | 0.303" (7.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of 61083-044522LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 40POS SMD GOLD
CONN SOCKET 50POS SMD GOLD
CONN BRD TO BRD VT RCPT
CONN CARDEDGE FEMALE 60POS 0.100
846 HIGH TEMP' SERIES (.125" (3.
345 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA
CONN PLUG 40POS SMD GOLD