
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Q2™ QMS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 208 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), Mating Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 11mm, 13mm |
| Height Above Board: | 0.250" (6.35mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of QMS-104-06.75-L-D-A-GP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 50POS R/A SMD GOLD
BTB 40P P=0.8MM RECEPTACLE H=5.7
CONN RCPT 15POS SMD GOLD
307 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
CONN HDR 208POS SMD GOLD
CONN PC PIN CIRC
RELAY GEN PURP 4PDT 48V