
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BergStak® 0.80mm |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 100 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.94µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights: | 8mm, 12mm, 16mm |
| Height Above Board: | 0.303" (7.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 |
Current price of 61083-104622LF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 180POS R/A SMD GOLD
RECEPT 0.5MM - 4MM - VERT -FLOAT
BTB 40P P=0.8MM RECEPTACLE H=7.7
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
842 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
387 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
CONN PLUG 100POS SMD GOLD