
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BTS |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Socket, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 150 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.160" (4.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BTS-075-02-L-D-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN SOCKET 46POS SMD GOLD
CONN STACKING 40POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY RCP 64P SMD GOLD
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
CONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
CONN SOCKET 150POS SMD GOLD
SAFETY LIGHT CURTAIN