
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BM23 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 1.97µin (0.050µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.8mm |
| Height Above Board: | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of BM23PF0.8-14DS-0.35V(895) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY PLG 56P SMD GOLD
CONN ARRAY RCPT 270POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 84P SMD GOLD
CONN RCPT 14POS SMD GOLD
RF EMI SHIELDING SHEET 0.813"
RF ABSORBING SHEET 3"X0.75" 50PK
SENSOR 75PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V