
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Q2™ QFS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 60 (52 + 8 Power) |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Ground Bus (Plane), Pick and Place, Power Pins (8) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 10mm, 11mm, 14mm |
| Height Above Board: | 0.278" (7.06mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of QFS-026-04.25-H-D-PC4-P-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY RCPT 296POS SMD
CONN STACKING 40POS SMD GOLD
CONN RCPT 120POS SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
TE HIGH TEMP,49 COUPLES,H1,SIL
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP
CONN RCPT 52POS SMD GOLD