
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KX15 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.94µin (0.10µm) |
| Mated Stacking Heights: | 4mm, 7mm, 10mm, 13mm, 16mm |
| Height Above Board: | 0.148" (3.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of KX15-20K2D-E1000E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN STACKING 5POS SMD GOLD
CONN HDR 60POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
SMR-334 RADAR MODULE
SURGE PROTECTION - OVP
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
PTFC102S7N4:PT1000,2.0X2.3,S (SI