
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SEARAY 46556 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | High Density Array, Male |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 7mm, 8mm, 8.5mm, 9.5mm, 10mm |
| Height Above Board: | 0.221" (5.61mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 300 |
Current price of 0465566145 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
.8MM Q RATE SOCKET WITH EDGE RAT
.8MM Q RATE SOCKET WITH EDGE RAT
CONN HD ARRAY RCPT 250P SMD GOLD
DC DC CONVERTER 18.5V 75W
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
CONN HD ARRAY PLUG 60P SMD GOLD
CONN EDGE DUAL FMALE 222POS .050