
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PMC Mezzanine 71439 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 64 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 13mm |
| Height Above Board: | 0.327" (8.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 588 |
Current price of 0714392764 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 104POS R/A SMD GOLD
CONN HD ARRAY PLUG 200P SMD GOLD
PLUG - 0.5MM PITCH - 80 POS - NO
357 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
CONN RCPT 64POS SMD GOLD