
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DF30 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Connector Type: | Header, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 2.00µin (0.051µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.9mm |
| Height Above Board: | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of DF30RC-14DP-0.4V(81) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 266POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 193P PCB TIN
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
RES ARRAY 15 RES 620 OHM 16SOIC
XTAL OSC XO 28.1400MHZ CMOS SMD
INFRARED & ULTRASONIC CEILING SE
CONN HDR 14POS SMD GOLD