
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BM29 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 8 (6 + 2 Power) |
| Pitch: | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 1.97µin (0.050µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.6mm |
| Height Above Board: | 0.024" (0.61mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BM29B0.6-6DS/2-0.35V(53) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN ARRAY PLUG 100POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 80P SMD GOLD
CONN PLUG 16POS SMD TIN
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVPECL
PRESSURE SENSOR GAUGE 10000MBAR
CONN RCPT 8POS (6+2 PWR) SMD
100 OHM, SMD 1206, -50 C TO +150