
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LST |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Self Mating, Non-Gendered |
| Number of Positions: | 24 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 13.59mm |
| Height Above Board: | 0.435" (11.05mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LST-112-07-G-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY RCP 56P SMD GOLD
BOARD TO BOARD
CONN HDR 15POS SMD GOLD
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 16SOIC
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 1206
CONN SELF-MATE 24POS VERT GOLD
MAGNETIC SWITCH MAK-3012-F-1