
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SEARAY™ SEAF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | High Density Array, Female |
| Number of Positions: | 80 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 7mm, 10mm |
| Height Above Board: | 0.180" (4.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SEAF8-20-05.0-L-04-2-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 120POS SMD GOLD
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 80P SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH-