
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BM10 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 40 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 2.00µin (0.051µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.6mm |
| Height Above Board: | 0.024" (0.61mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of BM10NB(0.6)-40DS-0.4V(51) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN STACKING 50POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLUG 200POS SMD
FPC TO BOARD CONNECTOR, 0.4MM PI
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
CONN RCPT 40POS SMD GOLD