
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 80 |
| Pitch: | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 3.00µin (0.076µm) |
| Mated Stacking Heights: | 15mm |
| Height Above Board: | 0.562" (14.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QTH-040-10-F-D-DP-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HD ARRAY PLUG 500P R/A SMD
CONN HD ARRAY PLUG 160P SMD GOLD
CONN HDR 150POS SMD GOLD
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP
MULTILAYER NTC CHIP THERMISTOR
THERM PAD 50MMX32MM GRAY
CONN DIFF ARRAY PLG 80P SMD GOLD