
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Lynx |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 240 |
| Pitch: | 0.024" (0.60mm) |
| Number of Rows: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 11826-BFA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY PLG 56P SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLUG 20P EDGE MT
CONN HDR 120POS SMD GOLD
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
FAN 12VDC 80X20MM 2WR
SENSOR DIGITAL -55C-125C 8SOIC
CONN PLUG 240POS SMD GOLD