
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PMC Mezzanine 71436 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Plug, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 64 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 50.0µin (1.27µm) |
| Mated Stacking Heights: | 10mm, 12mm, 13mm, 15mm |
| Height Above Board: | 0.329" (8.35mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 588 |
Current price of 0714362664 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
.050" LP ARRAY HIGH-SPEED HIGH-
CONN STACKING 80POS SMD GOLD
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
CONN HD ARRAY RCPT 120P SMD GOLD
CONN PLUG 64POS SMD GOLD
HEATSHRINK 3/8" X 4' WHITE