
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power Q2™ QMS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 32 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 10mm, 12mm |
| Height Above Board: | 0.212" (5.38mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QMS-016-05.75-H-D-DP-A-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY PLG 84P SMD GOLD
CONN HDR 70POS SMD GOLD
CONN HDR 240POS SMD GOLD
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
337 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
CONN DIFF ARRAY PLG 32P SMD GOLD
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08