
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BM28 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 6 |
| Pitch: | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 1.97µin (0.050µm) |
| Mated Stacking Heights: | 0.6mm |
| Height Above Board: | 0.018" (0.46mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of BM28N0.6-6DP/2-0.35V(51) is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT
CONN STACKING 30POS SMD GOLD
BOARD TO BOARD
FILTER LC(T) 0.01UF 32MHZ SMD
387 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
CONN HDR 6POS SMD GOLD
HMS1201S005 = 2100 HMS RELAY