KX15-160NLNL-K7
Manufacturer
JAE Electronics
VIGOR # :
Description
CONN PLUG 160POS R/A SMD AU
Catalog
Rectangular Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
DataSheet
KX15-160NLNL-K7 PDF
Type Description
Series:KX15
Package:-
Part Status:Obsolete
Connector Type:Plug, Center Strip Contacts
Number of Positions:160
Pitch:0.031" (0.80mm)