
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 84 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.168" (4.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of QTE-042-01-L-D-DP-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 52POS R/A GOLD
CONN SOCKET 150POS R/A SMD GOLD
RECPT - 0.35MM PITCH - 60 POS -
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC XO 13.125225MHZ CMOS SM
DC DC CONVERTER 24V 101W
CONN DIFF ARRAY PLG 84P SMD GOLD