
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QTS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 50 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 8mm |
| Height Above Board: | 0.286" (7.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of QTS-025-02-H-D-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 70POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY RCP 40P SMD GOLD
CONN PLUG 80POS SMD GOLD
COOLX POWER SUPPLY
XTAL OSC XO 77.7600MHZ HCSL
CONN HDR 60POS SMD GOLD
CONN HDR 50POS SMD GOLD