
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | QRate® QRF8 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Female |
| Number of Positions: | 108 |
| Pitch: | 0.031" (0.80mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 7mm, 10mm, 12mm |
| Height Above Board: | 0.276" (7.01mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of QRF8-054-07.0-S-D-DP-A-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN STACKING 80POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLUG 50P EDGE MT
.8MM Q RATE SOCKET WITH EDGE RAT
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
.8MM Q RATE SOCKET WITH EDGE RAT