
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A4F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Header, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 16 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 0.6mm |
| Height Above Board: | 0.018" (0.46mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AXE4E1626 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 60POS VERT GOLD
CONN HDR 22POS SMD GOLD
CONN PLUG 50POS VERT GOLD
MEMS OSC XO 3.5700MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
CONN HDR 16POS SMD GOLD
DC DC CONVERTER 5.8V 150W