
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Free Height (FH) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Connector Type: | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 11.8µin (0.30µm) |
| Mated Stacking Heights: | 13mm |
| Height Above Board: | 0.413" (10.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5179533-2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 22POS SMD GOLD
CONN PLUG 50POS VERT GOLD
CONN PLUG 40POS 0.8MM SMD GOLD
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
TERM BLK 10P SIDE ENT 7.5MM PCB
TAPE ALUM 1 1/2"X 10 1/2" 100/RL
CONN RCPT 60POS VERT GOLD