
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Q Strip® QSS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Socket, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 100 |
| Pitch: | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Ground Bus (Plane) |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 50.0µin (1.27µm) |
| Mated Stacking Heights: | 5mm |
| Height Above Board: | 0.143" (3.63mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of QSS-050-01-C-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN DIFF ARRAY RCP 28P SMD GOLD
CONN HDR 150POS R/A SMD GOLD
CONN STACKING 10POS SMD GOLD
8" PRE-CRIMP A2103 BLUE
837 HIGH TEMP' SERIES (.156" (3.
TAPE MASKING PURPLE 0.69"X 60YDS
CONN SOCKET 100POS SMD GOLD