DW-03-07-T-S-200-002
Description
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
DataSheet
DW-03-07-T-S-200-002 PDF
Part Status:Active
Number of Positions:3
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.200" (5.080mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)