EW-09-12-G-S-500
Description
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD
DataSheet
EW-09-12-G-S-500 PDF
Part Status:Active
Number of Positions:9
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:0.500" (12.700mm)
Length - Tail:0.330" (8.382mm)