TW-06-02-L-D-120-150
Description
CONN BRD STACK 2.00 12POS
DataSheet
TW-06-02-L-D-120-150 PDF
Type Description
Series:TW
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:12
Pitch:0.079" (2.00mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height:0.120" (3.048mm)
Length - Tail:0.150" (3.810mm)
Mounting Type:Through Hole
Termination:Solder
Contact Finish - Post (Mating):Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating):10.0µin (0.25µm)
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN HDR 52POS 0.1 STACK T/H