
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 4 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.831" (21.107mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.366" (9.296mm) |
| Length - Stack Height: | 0.400" (10.160mm) |
| Length - Tail: | 0.065" (1.651mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 20.0µin (0.51µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-04-08-G-S-400-065 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
CONN BRD STACK .100" 4POS
CONN BRD STACK .100" 16POS
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 38.9400MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 10V 50W
CONN BRD STACK 2.00 4POS