54121-112022500LF
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Catalog
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
DataSheet
54121-112022500LF PDF
Type Description
Series:BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Positions:2
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.325" (33.660mm)
Length - Post (Mating):0.221" (5.613mm)
Length - Stack Height:0.984" (25.000mm)
Length - Tail:0.120" (3.050mm)