DW-31-19-G-D-1000
Description
CONN HDR 62POS 0.1 STACK T/H
DataSheet
DW-31-19-G-D-1000 PDF
Part Status:Active
Number of Positions:62
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:1.000" (25.400mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)