
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, ZW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 3 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.530" (13.462mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.245" (6.223mm) |
| Length - Stack Height: | 0.230" (5.842mm) |
| Length - Tail: | 0.055" (1.400mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ZW-03-08-T-S-230-055 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 6POS
CONN BRD STACK 2.00 16POS
CONN BRD STACK 2.00 76POS
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
CONN SOCKET 10P 0.1 GOLD SMD R/A
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
CONN BRD STACK .100" 3POS