
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 6 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.456" (11.582mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.116" (2.946mm) |
| Length - Stack Height: | 0.120" (3.048mm) |
| Length - Tail: | 0.220" (5.588mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 20.0µin (0.51µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-03-09-G-D-120-220 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 16POS
CONN BRD STACK 2.00 76POS
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVPECL
CONN BRD STACK 2.00 6POS