
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, FW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 60 |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.050" (1.27mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.385" (9.779mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.110" (2.794mm) |
| Length - Stack Height: | 0.275" (6.985mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 10.0µin (0.25µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FW-30-03-L-D-275-110 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 18POS
CONN BRD STACK 2.00 16POS
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 8POS 2MM
CONN HEADER SMD 116POS 0.8MM
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD