
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 16 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 1.110" (28.194mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.570" (14.478mm) |
| Length - Stack Height: | 0.300" (7.620mm) |
| Length - Tail: | 0.240" (6.096mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TW-08-12-T-D-300-240 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
CONN BRD STACK 2.00 16POS