
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, HW |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 20 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.865" (21.971mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.330" (8.382mm) |
| Length - Stack Height: | 0.535" (13.589mm) |
| Length - Tail: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Gold |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 3.00µin (0.076µm) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HW-10-11-F-D-535-SM-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN BRD STACK 2.00 36POS
CONN BRD STACK 2.00 28POS
CONN BRD STACK 2.00 120POS
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVDS
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL
RES MF 1/4W 5% AXIAL
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD